Přidali jsme na naše webové stránky fotogalerii, viz hlavní menu nahoře vpravo.

Novinky na Váš e-mail

Chcete-li být informováni

o novinkách na

www.tjsokolprstice.cz,

zadejte do rámečku

Vaši emailovou adresu

a stiskněte tlačítko

"přidat e-mail":

FLORBAL ŽACTVO

Florbal pro žactvo bude bývat ve cvičebním roce 2017-2018 každou středu od od 17:30 do 18:30. Všechny děti jsou vítány.

Kontaktní osoba: pan Libor Grégr

Tel.: 605201290

Za kolébku florbalu je všeobecně považována Skandinávie. Málokdo však ví, že původně florbal vznikl ve Spojených státech amerických v továrně na plasty Cosom, ve státě Minneapolis. Zdejší dělníci si vyrobili plastikové hokejky, kterými ovládali míček již v roce 1958. Tehdy nově zrozená hra dostala název floorhockey. Velkého rozkvětu, se ale dočkal až ve Švédsku, kam byly přivezeny plastové hole.Na počátku 70. let objevovali kouzlo hry, kterou pojmenovali innebandy, kterou hráli převážně švédští hokejisté v letním období. Ke sjednocení pravidel došlo v roce 1986 v souvislosti se založením Mezinárodní florbalové federace. V roce 1994 se konalo první Mistrovství Evropy mužů ve Finsku, o rok později první Mistrovství Evropy žen. Rok 1996 byl znamením prvního oficiálního Mistrovství světa, jehož severské finále sledovalo 15 000 diváku ve stockholmské Globen aréně. Od té doby se Ms koná každoročně, ale v lichém roce bojují ženy a v sudém muži. Prvnímu českému kontaktu s florbalem napomohl výměnný pobyt studentů z univerzity KY z Helsinek. Českým vysokoškolákům se hra ve Finsku zalíbila. Posléze, při pobytu v Praze Finové v roce 1984 zanechali darem dvanáct florbalek s míčky a studenti VŠE s nimi hráli v malé tělocvičně téměž rok. Florbalky se začaly lámat a i přes snahu opravit je, toho dočasně zanechali.

Švédsko udává směr ve vývoji dnešního florbalu a má nejvíce registrovaných florbalistů na světě. Česká florbalová unie je z hlediska počtu členů na třetím místě za druhými Finy a před čtvrtými Švýcary.

A nyní si můžete zahrát florbal i v Pršticích :-)